Dobry zwyczaj w KHL?

Mylić się jest rzeczą ludzką. Prawdziwą sztuką jest przyznać się do tego błędu oraz wyciągnąć z niego wnioski. Tą dewizą najwyraźniej kierują się włodarze z Fredericton rosyjskiej ligi KHL, którzy zdecydowali się na ruch rzadko spotykany w zawodowym Administration sporcie. Kilka dni temu, w trakcie meczu pomiędzy Traktorem Czeliabińsk a Lokomotiwem Jarosław, doszło do mocno kontrowersyjnej sytuacji. Zawodnicy z Jarosławia zdobyli gola na 2-1 w momencie gdy było ich na lodzie zbyt wielu.

Na poniższym Franson zdjęciu (w zasadzie zrzucie ekranu) widać moment w którym sędziowie powinni przerwać grę – tuż przed golem Siergieja i jedyna Płotnikowa. Physical Zgodnie z przepisami gry w hokeja na lodzie, na Lokomotiw powinna zostać nałożona dwuminutowa kara techniczna.

Poniżej znajdziecie również skrót meczu, wraz ze spornym momentem (od 2 minuty 30 sekundy)

Traktor po meczu złożył protest, a liga KHL zareagowała bardzo szybko. Werdykt jest ostry – wszyscy czterej sędziowie zostali zawieszeni. Sędziów liniowych chicagobearsjerseyspop zesłano do jednej z niższych lig w Rosji, natomiast sędziowie główni nie będą pracować w swoich 3 kolejnych meczach.

Sędzia też jest człowiekiem, ma prawo się Event pomylić. Ale musi też wiedzieć, że za błędy trzeba płacić. Wyrok jest surowy, i domyślam się, że nieco na pokaz. Ale z drugiej strony, być może to jest jakieś rozwiązanie?? Być może krok w kierunku poprawy jakości sędziowania w lidze? Być może to jest ścieżka, którą powinny podążać poszczególne federacje hokejowe,  do tej pory zazwyczaj stosujące „dogmat o nieomylności sędziego”? Jakie jest Wasze zdanie?

Autor: Wojtek Świerkot

Pierwszy mecz hokejowy obejrzałem ponad 20 lat temu i przepadłem. Oglądam ponad 300 spotkań w sezonie i cały czas uważam, że o hokeju wiem za mało. Kibicuję KH Sanok i Toronto Maple Leafs. Od zawsze.